Jak już zapowiadałam na Facebooku, dziś we wpisie będzie relacja z podobno najlepszej konferencji blogerskiej w Polsce. Ale zanim przejdziemy do konkretów zacznijmy od najważniejszej informacji jaką wyniosłam z usłyszanych prelekcji:

Blog Forum Gdańsk

Czy było więc warto?

Blog Forum Gdańsk 2017 – Day 1

Pierwszy panel anglojęzyczny był w sumie całkiem ciekawy, miło było posłuchać jak się ma blogosfera za granicą i jak nas widzą obcokrajowcy. Jeśli jednak chodzi o prelekcje to zdecydowanie najbardziej podobał mi się wykład Michała Kosińskiego „Profilowanie osobowości na podstawie śladów cyfrowych”, który możecie obejrzeć tu: https://www.youtube.com/watch?v=JFIsrkzuY0Q. Komiks jest zresztą oparty właśnie na tej prelekcji ; ) – taki joke, lub nie? Michał przekazał wiele ciekawych informacji, niektóre były mi znane, niektórych mogłam się domyślić, inne otwierały oczy. Nie ukrywam jednak, że tego pana się po prostu dobrze słuchało : ) I dzięki niemu wiem dlaczego zabrali mi cały alkohol w Waszyngtonie! (Gosia czy ty to słyszysz!?)

Całkiem przyjemne były warsztaty YouTubowe z Red Lipstic Monster choć omawiały bardzo podstawową tematykę. Wyłapałam jednak parę rzeczy, które myślę, że przydadzą mi się w pracy.

Dzień pierwszy dobiegał niemalże końca i mimo wspaniałego towarzystwa w postaci Jacka (dizajnuch.pl) Oli (thiefoftheworld.me) i Karoliny  (wariacjeniezawszenatemat.pl) czułam niedosyt. Cierpiałam zapewne na przerost oczekiwań. Wszyscy mówili, że musi być nieporównywalnie lepiej od innych konferencji i tego właśnie się spodziewałam,wyczekiwałam tych nieziemskich momentów. Było naprawdę fajnie, ale czy całość aż tak się wyróżniała na tle pozostałych konferencji blogowych? Nie do końca.

Na koniec poszłam jednak na warsztaty z The Boobskie. Dziewczyny miałam okazję poznać już w zeszłym roku podczas WroBloga. Teraz jednak przekonałam się, że naprawdę wiedzą o czym mówią i co najważniejsze mówią o tym dobrze. Warsztaty dotyczyły video i mimo iż nie mogę powiedzieć abym teraz mogła z marszu zostać zajebistym YouTuberem to dziewczyny uświadomiły mi, ile jeszcze muszę się nauczyć. A to jest jedna z najważniejszych rzeczy jakie mogłam z 2godzinnych warsztatów wynieść. Wyszłam więc z BFG zachwycona. Troszkę mi mina spochmurniała jak dostałam mandat, ale to było niezależne od konferencji ; ).

Blog Forum Gdańsk Dandy

Co by nie było poszłam również na imprezę integracyjną. Zjadłam coś, napiłam się, poznałam kilka bardzo miłych osób, ale jednak nie powiem abym wybawiła się jakoś niesamowicie. Zapewne poszłoby lepiej gdybym zagadała do większej ilości blogerów, moja nieśmiała część wzięła jednak górę… Tak tak, też zdarza mi się być nieśmiałą.

BFG – Day 2

Nie ukrywam, że zaczęłam od kawy. Może i nie szalałam na imprezie, jednak poszłam spać o 3 rano… zanim ogarnęłam co się dzieję i pozachwycałam się kolejnym uroczym strojem Dandyego to mówiliśmy już o depresji ( Panel dyskusyjny: Przekraczanie granic własnego „ja”). Trudny panel poruszający tematy, których często unikamy. A jako osoba, która widziała co może zrobić z człowiekiem depresja, wiem jak trudno jest o tym mówić, a jak jeszcze gorzej jest milczeć. Nie jest to raczej tematyka o której słyszałabym na innych konferencjach i  w zasadzie cieszę się że była poruszana tutaj. Nie był go panel, z którego wynosiliśmy merytoryczną wiedzę,  wynosiliśmy jednak pewną wrażliwość emocjonalną. A przynajmniej taki wydaje mi się był zamiar.

W południe załapałam się na warsztaty z T-mobile i Janina daily. Mimo iż o Janinie (szok!) słyszałam pierwszy raz (taki ze mnie bloger!) warsztaty okazały się całkiem przydatne. Była bowiem mowa o współpracy z marką. Jak odnieść się do briefu, na ile zaawansowana powinna być nasza pierwsza odpowiedź i ogólnie czego możemy się spodziewać. Przy okazji zagadałam również na chwilkę do Zucha, który na chwilę obecną ciągle jest moim ulubionym blogerem ; )

Po obiedzie już niestety się zmywałam. Czekała mnie kilkugodzinna podróż powrotna do Wrocławia. A pogoda nie chciała mi tego ułatwić.

Blog Forum Gdańsk Red Lipstic Monster

Jakie są jednak moje ogólne odczucia odnośnie Blog Forum Gdańsk? Zdecydowanie jest to konferencja warta uwagi. Można z niej bardzo dużo wynieść, nie będą to jednak w większości informacje „jak prowadzić poczytnego bloga”. Jeśli jesteśmy dopiero rozwijającym się blogiem, pewne tematy mogą być dla nas za szerokie, może troszkę jeszcze nie potrzebne. Wydaje mi się, że jest to konfa, na której lepiej będą się czuli stali wyjadacze chleba, choć ja na pewno byłam zadowolona :). Mam nadzieję również dostać się za rok! I oby jak najwięcej zdobytej wiedzy udało mi się wykorzystać w tym roku!

Pozdrowionka,
Smiley

Dla porównania:
Relacja z SeeBloggers 2016
Relacja z WroBlog 2016

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress