Prezentuję (w końcu!) komiks Cloud 9, który razem z Martą przygotowałyśmy na „Międzynarodowy konkurs na krótką formę komiksową”. Komiks ma jedynie 8 stron, wiec nie bójcie się długiej lektury ; ). Osadzony jest w dalekiej przyszłości, jednak historia jest raczej hmm… kryminałem? Trochę trudno go jednoznacznie sprecyzować.
W każdym razie, bez zbędnego przedłużania (przedłużam poniżej ; )) życzymy wam udanej lektury, czekamy na komentarze : )!

Cloud 9 - Milena Górska Marta Lasik czytaj

Rysunki i okładka: Milena Górska
Scenariusz: Marta Magdalena Lasik (Marszowickie Pola)

Proces powstawania Cloud 9

Z powstawaniem komiksu dłuższego niż jeden panel jest zawsze sporo zamieszania. Potrzebna jest historia, postacie, styl rysowania, metoda i parę innych drobiazgów. W przypadku Cloud 9 najpierw był scenariusz, który stworzyła Marta. Następnie zabrałam się za ustalenie stylu, metodyki rysowania oraz projektowania postaci oraz elementów świata : ). Jak udało nam się dograć ten proces rozpoczęło się samo rysowanie. Ołówek – tusz – cieniowanie. Po skończeniu wszystkich 8 stron, całość zeskanowałam, oczyściłam, a Marta zajęła się typesettingiem (czyt. dodaniem napisów w dymkach). Okładka została zrobiona dopiero teraz, w samym konkursie liczyłaby się jako strona, a co za tym idzie przekroczyłybyśmy limit 8 stron.

Mimo iż nie udało nam się zająć żadnego miejsca w konkursie, jesteśmy z komiksu zadowolone. Kosztował nas sporo pracy, ale wyszedł całkiem spoko. Jasne, są pewne element które byśmy zmieniły, ale na razie niech tak zostanie. Dodatkowo dowiedziałyśmy się nad czym musimy popracować przy pracy na następną edycję konkursu. Trzymajcie więc dalej za nas kciuki bo się nie poddajemy! W między czasie zabieram się za dalsze rysowanie „Ostatni do nieba” (więcej info na FB)

2000 fanów!

W tym tygodniu na FanPage Smiley Project pyknęło mi 2000 fanów! Wszystkim bardzo za to dziękuję! Dziękuje, że jesteście ze mną. Dziękuje za wszystkie miłe komentarze i dyskusje. Mam nadzieję, że będzie was przybywać, a ja będę miała okazję wszystkich was jak najczęściej rozśmieszać :). Z tej też okazji spięłam się aby opublikować komiks ; ) (brakowało okładki)

Pozdrowionka,
Smiley

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress