Z mojego doświadczenia nie, a powinny…! ; )

lokata - czy pieniądze się rozmnażają

… tak więc teges ; )

Rozmnażanie

Zupełnie nie rozumiem dlaczego pieniądze nie mogą się same rozmnażać jak króliki! Tak ciężko na nie zarabiamy, mogłyby trochę same na siebie popracować : (. A nie tylko leżą i zbijają bąki. Na moim koncie oszczędnościowym spływa mi co miesiąc ledwie parę złotych… Ręce opadają.
Nie mam może wiele oszczędności, ale coś bym z nimi zrobiła. Wie ktoś gdzie znajdę najlepszą opcję? W giełdę itp. na razie nie mam zamiaru się pakować, ale przydałoby się coś z relatywnie niskim ryzykiem, ale jednak dochodowego : P. Ktoś coś? Czy jestem zbyt naiwna : P?

Może kiedyś dojdziemy jednak do mojej króliczej wizji pieniędzy ; ). A może nastaną czasy kiedy w ogóle nie będą mieć znaczenia? O o o! Albo jak w filmie z Justinem Timberlakiem „In Time” walutą będzie nasze własne życie ; P.  Nie powiem abym była fanką filmu, ale sam koncept wydał mi się ciekawy – i te sukienki Sylvii!

Pieniądze – czy dają szczęście?

Podobno nie, ale na pewno pomagają :). No bo jak inaczej skoczyłabym z dachy stadionu i to w bezpieczny niesamobójczy sposób (kto jeszcze nie widział mojego skoku zapraszam tu: >> Dream Jump<<) ? Albo jak pojechałabym na Islandię? (o rany już się nie mogę doczekać!). Tyle rzeczy jest jeszcze do zrobienia w życiu, ale bez oszczędności nic z tego nie wyjdzie : ).

No i jak o oszczędzaniu mowa – macie swoje sposoby na kontrolowanie wydatków? Ja prowadzę maniacką więc rozpiskę każdej wydanej złotówki. Mam jeden system od 6 lat i się sprawdza – mimo iż jest „old style” – czyli zeszyciki. Zastanawiam się nad przejściem do Excela, ale zeszyt jest o tyle wygodny, że mam w nim wszystkie paragony. Mój kalendarz mógłby ich już nie zmieścić : P. A jakie wy macie metody?

Pozdrowionka,
Smiley

PS. Na Islandię lecę dopiero na początku października, ale tak na zapas trzymajcie kciuki aby wulkan nie wybuchł bo mogłabym tam utknąć na dłużej : P. Chociaż w sumie może nie byłoby to takie złe ; )

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress