Nowa seria! Keszykowe przygody : D. Poniżej pierwsza – prosto z Sopotu!

kesz

Gra Geocaching

Dla niewtajemniczonych gecaching to gra terenowa, która polega na znajdywaniu ukrytych skrytek – tzw. keszyków. Z reguły ukryte są w ciekawych miejscach, niektóre zawierają przedmioty do wymiany. W każdym jednak znajdziemy logbook, w którym odnotowujemy znalezienie keszyka ; ). Założyciele skrytek wrzucają lokalizacje ich ukrycia na specjalny serwis, gdzie inni mogą o nich przeczytać, a przy okazji dowiedzieć się czegoś ciekawego o danym miejscu ; ).

Pierwszy raz usłyszałam o tej grze podczas wizyty u mojej siostry w USA. Zaintrygowało mnie grzebanie w fontannie ; ). Potem jakoś mi ta gra umknęła, ale ostatnio zamiłowanie wróciło. Podczas urlopu  nad Bałtykiem razem z Martą (Marszowickie Pola) złowiłyśmy kilka keszyków, przy okazji oglądając piękne sopockie wille (niektóre ukryte w krzakach…).

Podczas szukania skrytek powinniśmy zachowywać się dyskretnie, aby nie przyuważyli nas mugole – nam to różnie wychodziło, jak zresztą widać na powyższym komiksie ; ). Na szczęście przyłapał nas inny gracz, chyba nawet założyciel owej skrytki ; ).

Z całego miejsca polecam grę! Jest to trochę inny sposób na zwiedzanie miast – tymbardziej, że skrytki są ukryte na całym świecie, nawet na autostradach : P.

Polecam przeczytanie więcej o grze:

kesz02kesz03

kesz04 kesz05

Pozdrowionka,
Smiley

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress