Taki właśnie miałam zeszły tydzień.

Gówniana sprawa - Badanie kalprotektyny

; )

Część z was pewnie wie gdzie pracuję, dla tych co nie wiedzą: Jestem grafikiem w firmie EUROIMMUN Polska i EUROIMMUN DNA (Laboratorium Genetyczne). EUROIMMUN jest producentem testów laboratoryjnych do diagnostyki chorób autoimmunologicznych, zakaźnych i alergii oraz wybranych markerów genetycznych. Często więc trafiają mi się dość ciekawe materiały do zaprojektowania.

Kalprotektyna?

W zeszłym tygodniu robiliśmy akurat ulotkę dla naszego nowego testu czyli badania kalprotektyny w kale. Wykonuje je się przy przewlekłych dolegliwościach jelitowych (biegunka, bóle brzucha, wzdęcia). Nie będę was zanudzać szczegółami. Ogólnie chodzi oto, że poziom kalprotektyny pozwala stwierdzić czy przyczyną tych dolegliwości jest niegroźny zespół jelita drażliwego (niski poziom) czy też coś poważniejszego (przykładowo choroba zapalna jelit). Takie trochę badanie przesiewowe. Przy niskim poziomie możecie sobie po prostu oszczędzić bolesnej kolonoskopii. Jeśli wam się taka sytuacja przytrafi, sami poproście lekarza aby najpierw zlecił wam kalprotktynę!

Jak więc widzicie temat był dość śmierdzący i wokół projektu ulotki było sporo zamieszania, dlatego rozwlekło się to na aż tydzień ; ).

Pozdrowionka,
Smiley

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress