Młodzi ludzie nie mają teraz łatwo. Otwierają ofertę pracy, a tam czeka na nich informacja „młody, po studiach, z wieloletnim doświadczeniem i wysokimi kwalifikacjami” – krótko mówiąc trzeba nauczyć się zaginać czasoprzestrzeń, aby podczas 5+ lat studiów zdobyć 10-letnie doświadczenie ; ).

Ale co kiedy już mamy te Bardzo Wysokie Kwalifikacje?

Wysokie kwalifikacje

No cóż… zawsze można je sprowadzić do podstawowego poziomu ;)?

Na obrazku Marta z Marszowickie Pola w nowej odsłonie! Marti dorobiła się nowej zwariowanej. kolorowej fryzury (można zlukać na jej twitterze ; )), więc należał się jej nowy image. Sytuacja z komiksu jest o tyle zabawna, że Marti ma już tytuł operatora elektrowni jądrowych od kilku lat, ale dopiero teraz ktoś spojrzał na to hmm… z innej strony ; ).

Ale jak to właściwie jest z tymi kwalifikacjami?

Zaczynając przygodę z pracą mieliście na nie jakiś magiczny sposób? U mnie było chyba dość standardowo. Oprócz studiów wpisałam wszystkie swoje prace w USA (może i kelnerka, ale za to inglisza ćwiczyłam), kilka staży (zebrało się tego ponad rok), parę szkoleń, uczestnictwo w kołach naukowych i organizacjach studenckich. Cóż więcej mogłam począć? : ). Grunt, że pierwszą pełnopłatną pracę za biurkiem dostałam ; ). A potem co? Kolejne studia!

A jak już o CV mowa – kilka lat temu widziałam na własne oczy CV, w którym (aplikując na pozycję asystentki) młoda dziewoja wpisała w polu umiejętności dodatkowe: kręcenie lodów świderków… zostawię to jednak bez dalszego komentarza.

A jakie wy macie ciekawe kwalifikacje? : D

BTW 1. Inne komiksy z udziałem Marty znajdziecie w kategorii Zaorane Pola.
BTW 2. Jak tak patrzę na starsze komiksy to jednak widzę, że zmieniłam sposób rysowania na Smiley! Oglądając jeden po drugim nie widzę tego tak drastycznie. Porównując jednak dzisiejszy z tymi sprzed roku różnice są już mocno widoczne. Czyżby znowu te KWALIFIKACJE? Tylko teraz pytanie – rosnące czy malejące?

Pozdrowionka,
Smiley

BTW 3. Wybiera się ktoś może na Dni Fantastyki we Wrocławiu? ; ) Ja mam już zakupiony bilet! Zobaczę się z kimś z was?

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress