Pink Lips Project

W ciągu roku mamy naprawdę ogromną ilość różnych akcji związanych z naszym zdrowiem. Fajnie byłoby poprzeć wszystkie i dać jakiś sygnał zaangażowania. Niestety, nie na wszystko można znaleźć czas : (. Jednak akcją w której biorę udział już drugi raz jest Pink Lips Project!

Pink Lips Project

PINK LIPS Project to event szerzący świadomość wysokiej liczby zachorowań na Raka Szyjki Macicy i sposobów na profilaktykę i jego szybkie diagnozowanie. Na znak solidarności z kobietami walczącymi z RSM malujemy usta na różowo. Projekt został zainicjowany przez Oddział Gdańsk Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland.

PINK POWER!

Zapraszam na Fan page projektu: https://www.facebook.com/pink.lips.ifmsapoland/

Rak szyjki macicy

Co roku w Polsce odnotowujemy ok. 3500 zachorowań na raka szyjki macicy. Codziennie 5 kobiet umiera przez ten konkretny nowotwór. Jeśli jednak uda nam się odpowiednio wcześnie zdiagnozować rak szyjki macicy będziemy miały bardzo dobre rokowania i duże szanse na wyleczenie.  Niestety kobiety za  rzadko się badają, przez co choroba wykrywana jest w fazie zaawansowanej, wtedy niestety może już być za późno

Rak szyjki macicy wywoływany jest przez zakażenie wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV). Dlatego bardzo ważne jest, aby każda z nas wykonywała cytologię REGULARNIE! Dodatkowo w rekomendacjach diagnostycznych możemy znaleźć również odniesienia odnośnie testów DNA (http://www.euroimmundna.pl/hpv).

Dziewczyny zachęcam was do dzielenia się tymi informacjami, jak również do przyłączenia się do akcji przez malowanie usteczek na różowo!

W tym roku również moi koledzy z pracy postanowili przyłączyć się do akcji : )

Na naszych firmowych FanPage EUROIMMUN DNA i EUROIMMUN Polska również zachęcamy do przyłączenia się do akcji!

Więcej informacji znajdziecie pod poniższymi adresami:

Pozdrowionka,
Smiley

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress