Słuchanie do prostych czynności (wbrew pozorom!) nie należy ; ). Jak ten temat wygląda w waszym przypadku? Wolicie szybkie podsumowanie czy nie macie nic przeciwko długim wylewnym wypowiedziom?

Słuchać czy nie słuchać - oto jest pytanie - Smiley Project

Pewnie wszystko jak zwykle zależy od sytuacji ; ). Ale wiecie gdzie ostatnio bardzo uważnie słuchałam? Na Gwiezdnych Wojnach Łotr 1!

Star Wars Rogue One

Prawda jest taka, że największą fanką Star Wars nie jestem, zawsze wolałam StarGate i StarTrek. Ale o tych napiszę kiedy indziej. O Gwiezdnych Wrotach mam w sumie całkiem sporo do powiedzenia ; ).

Wracając na razie do Gwiezdnych Wojen. Kto z was nie wie, nowy film nie jest kontynuacją siódmej części. Akcja Łotra 1 osadzona jest między Zemstą Sithów (III część) a Nową Nadzieją (IV część). Film opowiada o tle historii którą tak dobrze znamy. W Nowej Nadziei Luke Skywalker niszczy Gwiazdę Śmierci, której plany wcześniej wykradli rebelianci. Łotr 1 opowiada właśnie historię jak te plany zostały zdobyte. Ostatnia scena filmu jest w pewnym sensie początkiem następnego. Wiedząc tyle, możemy domyślić się co będzie się działo w tej części. Postaram się wam jednak tego nie ułatwiać i za wiele nie zdradzać ; ).

Ze Star Wars Przebudzenie Mocy nie byłam do końca zadowolona, bo w wielu aspektach była to kopia czwartej części. Na szczęście Disney pokazał, że umie robić historię od zera : ).

Akcja toczy się wokół Jyn Erso (Felicyty Jones), nie rebeliantka, a raczej po prostu buntowniczka. Z różnych przyczyn jej losy krzyżują się z rebeliantami. Co ciekawe w tym filmie widać, że nie ma tylko czystego zła i dobra. Rebelia pokazana jest „prawdziwiej” niż w pozostałych częściach. Zostaje pomalowana na szaro. Niby mają słuszny cel, jednak czy ten cel uświęca środki? Zostawię wam to do waszego przemyślenia : ).

Film zdecydowanie wygrywają postacie drugoplanowe, w tym szczególnie K-2SO. Dostaliśmy robota, o niesamowicie ciekawym, w pewnym sensie wrednym i aroganckim charakterze, a zarazem ze świetnym głosem Alana Tudyka. Felicyty moim zdaniem w ogóle się nie popisała, powiedziałabym wręcz, że na tle całości wypada niesamowicie blado. Obawiałam się tego, po jej grze w Inferno. Trudno, nie wszystko musiało Disneyowi wyjść. W filmie pojawia się również Mads Mikkelsen. Trochę zawiódł mnie w Dr Strange, tutaj jednak był jedną z najlepszych postaci, niestety miał mało czasu ekranowego. Nie jest też tajemnicą, że pojawia się Darth Vader, na szczęście z oryginalnym głosem. Jego rola tu też była raczej znikoma, stanowiła jednak bardzo przyjemny akcent. Tak jak wiec mówiłam, robotę robią postacie drugoplanowe, których pragnę zauważyć, jest bardzo dużo. Mimo wszystko twórcom udało się nas nimi nie przytłoczyć.

Dodam również, że na plus wypadły sceny bitwy zarówna na ziemi, jak i w przestrzeni kosmicznej. Odebrałam je dużo lepiej niż w Przebudzeniu Mocy.

Boje się napisać więcej, aby wam jednak czegoś nie zaspoilerować ; ). Nie pozostaje mi nic innego jak życzyć wam udanego seansu! Czekam na wasze opinie : ).

Pozdrowionka,
Smiley

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress