Lego Batman Movie - Marzenia się spełniają

Kinowe plany na marzec 2017

  • Moonlight – historia chłopaka, który stara się odnaleźć w świecie narkotyków, zwycięzca tegorocznych Oskarów, wypada więc chyba obejrzeć? (Ja kibicowałam Przełęczy lub Arrival :(()
  • Captain Fantastic – pewna rodzina wraca do miasta po latach mieszkania z dala od cywilizacji. Co z tego wyniknie?
  • Logan: Wolverine – obowiązkowo <3 Podobno film jest trochę inspirowany komiksem „Old Logan”. Świetny komiks, wiec miejmy nadzieję, że film również.
  • Piękna i Bestia – bajka była przepiękna, z dotychczasowych trailerów zapowiada się, że wersja aktorka także będzie zapierać dech w piersi. Tu możecie posłuchać Emmę Watson śpiewającą jedną z piosenek: https://www.youtube.com/watch?v=nT1VQkTTT7M
  • Power Rangers – kto z was pamięta serial z lat 90tych? Tak? Trudno o nim zapomnieć! Wychodzi nowa wersja, troszkę mniej hmm.. gumowa?
  • Chata – widziałam parę razy trailer w kinie. Film pokazuje historię pogrążonego w żałobie mężczyzny po utracie córki. Jest w tym jednak nutka fantastyki ; )

Jeśli zdążę:

Podsumowanie lutego 2017

Nie obejrzałam jednego z planowanych filmów – Hidden Figures, mam zamiar wybrać się jednak na niego w przyszłym tygodniu ; ).

Jackie

O tym filmie panoszą się bardzo różne opinie. Na pewno nie oglądajcie go z męską częścią społeczeństwa, bo oni poddadzą się po 10 minutach.

Film jest relacją zdarzeń bezpośrednio po zamachu na prezydenta Johna F. Kennedy’ego w 1963 roku. Mamy jednak również odniesienia do zdarzeń wcześniejszych, które pozwalają nam lepiej poznać główną bohaterkę. W skrócie i uproszczeniu – Jackie organizuje pogrzeb męża. Szerzej –  film opowiada o polityce, uczuciach i trudnej sytuacji kobiety, która w jednej chwili traci wszystko, a do tego przez otaczających ją mężczyzn postrzegana jest trochę jako słodka idiotka. Jak w sytuacji, kiedy nie mamy już nic, a życie polityczne szybko brnie do przodu, sprawić aby prezydent Kennedy został zapamiętany w pozytywnym świetle? Nie jest to łatwe, jednak Jackie jako kobieta świadoma pokazuje, że potrafi kontrolować sytuację.

Dodam, że Natalie Portman stanowi jeden z najmocniejszych aspektów tego filmu. Nie jest to jednak pozycja dla każdego.

McImperium – Kto ma smaka na Maca?

Czyli Michael Keaton jako cham i drań : ). Historia znana, ale „fajnie” opowiedziana. Jeśli ktoś z was nie zna historii McDonald’s to zdecydowanie powinniście obejrzeć ten film, chociażby aby poznać jeden z ciekawszych casów biznesowych : ). Wbrew pozorom powstanie jednej z największych sieci FastFoodowych na świecie nie było najprostsze. Dodatkowo McDonald’s w pewien sposób zrewolucjonizował tą branżę, ale nie zdradzę wam już jak ; ). Jest to jeden ze smaczków w filmie.

Lego Batman: Film

Chyba nikogo nie zaskoczy jak powiem, że na tym filmie bawiłam się wyśmienicie <3. Jest Batman, trochę zakompleksiony, jest Robin, mocno zniewieściały, jest BatGirl, pełna wiary w siebie, jest Joker, któremy jest przykro i są wszyscy inni przeciwnicy Batmana wyciągnięci z najciemniejszych zakamarków komiksów i kreskówek! Jak na przykład Condiment King , czyli złoczyńca, który siał postrach Ketchupem~!
Wielu z was było już pewnie na filmie ze swoimi pociechami (dobry pretekst!), kto jeszcze nie był zdecydowanie zachęcam!
Po więcej info zapraszam na świetną recenzję na kanale Brody z Kosmosu: https://www.youtube.com/watch?time_continue=2&v=_PWKlqmb0cs

Milczenie

Z góry uprzedzam, że nie jest to łatwy film. Mamy XVII wiek. Do buddystycznej Japonii wysyłane są misje chrystianizacyjne. Księża są tam jednak traktowani z niesamowitym okrucieństwem. My śledzimy historię dwóch księży, którzy chcą odnaleźć dawnego mentora oraz głosić Słowo Boże. Nie nastawiajcie się na szybką akcje i mocne zwroty. Tego tutaj nie zobaczycie. Film ma swoje tempo, a jest ono dość wolne (powiedzmy sobie do dobre pół godziny za wolne). Historia jednak jest na wiele sposobów poruszająca, nawet jeśli nie jesteście praktykującymi katolikami. Andrew Garfield spisał się w swojej roli bardzo dobrze, na prawdziwą uwagę zasługują jednak moim zdaniem Tadanobu Asano grający tłumacza oraz Issei Ogata w roli  gubernatora Inoue. Wspaniale zagrane postacie, dodające dramatyzmu i realizmu. Dodatkowo zobaczycie w filmie piękne przestrzenne kadry. Film na pewno warty uwagi, ale nie dla każdego.

Manchester by the Sea

To jest taki film, który pokazuje historie z życia wziętą. Może się przytrafić mi, tobie, albo twojemu sąsiadowi. Jak już wiemy Casey Affleck dostał za rolę w tym filmie Oskara i  zapewne na nią zasłużył. Nie przesadził, był zwyczajny co w przypadku takiego filmu jest komplementem : ). Po krótce o czym jest film: Lee traci brata, w wyniku czego okazuje się, że został mu powierzony pod opiekę jego nastoletni bratanek. Film pokazuje hmm.. można powiedzieć proces decyzyjny Lee. Przyjąć zobowiązanie i wziąć na barki wychowanie niesfornego nastolatka, czy jednak powierzyć tą rolę komuś innemu? Ze względu na jego własną historię, nie jest to łatwa decyzja.

Nie powiem aby był to najlepszy film jaki widziałam w lutym, ale na pewno zasługuje na uwagę.

Pozdrowionka,
Smiley

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress