To był bardzo aktywny miesiąc w kinie!

Smiley w kinie - ukryte piękno - rada życiowa

Ale o tym co widziałam za chwilę ; ). Najpierw po krótce o planach na luty!

Kinowe plany na luty 2017

  • Jackie – o zabójstwie Johna F. Kennedy’ego w 1963 roku wspomina się w wielu ekranizacjach, rzadko jednak porusza się temat jego żony ; ). O niej właśnie jest ten film.
  • McImperium – Kto z was lubi czasami zjeść w McDonaldzie? Z tego filmu dowiecie sie mniej więcej powstało o fast foodowe imperium : ), do tego w roli głównej mamy Michaela Keatona
  • Lego Batman: Film – <3 chyba nie musze tłumaczyć why?
  • Milczenie – Andrew Garfield zachwycił mnie w Przełęcz ocalonych, chce mu dać kolejną szansę na zachwycenie mnie : ). Naprawdę kibicuję mu na Oscarach! (zarówno filmowi, jak i aktorowi ; ))
  • Hidden Figures – jedna z oscarowych nominacji. Historia trzech Afroamerykanek pracujących dla NASA. Pokazany jest ich udział w pierwszym na świecie wysłaniu człowieka w kosmos

Jeśli zdążę:

  • Manchester by the Sea – kolejna oscarowy film, dramat. W trailerze zainteresował mnie ton filmu, bo sam pomysł nie jest nowy – wujek zostaje opiekunem bratanka, po śmierci jego rodziców.

Oby filmy okazały się najlepsze!

Podsumowanie stycznia 2017

Nie obejrzałam wszystkich filmów które planowałam, za to łącznie pyknęłam ich 7.

Assassin’s Creed

Nie grałam nigdy w grę, wiec mogę ocenić sam film. Ogólnie był w większości wielki zawód. Jeremy Irons jeszcze chyba nigdy tak słabo nie zagrał, Marion Cotillard zapomniała chyba w ogóle co to znaczy gra aktorska.
O ile historia głównego bohatera Cala została trochę pokazana o tyle cała reszta postaci została mi całkowicie obca. Zero character developing. Pojawiali się, znikali. Nawet główne postacie nie zostały dobrze opisane. Czułam się tak jakbym zaczęła czytać książkę od 50 strony. Sam „animus” (technologia wykorzystana w filmie) miał ciekawą postać i rzeczywiście wyglądało to dość efektownie. Ładna była też architektura Andaluzji. Same sceny, które się tam odgrywały wydawały się jednak przypadkowe. Sama końcówka filmu też jest jednym wielkim sajgonem. Mam wrażenie, że dosłownie w ostatniej chwili scenarzyści zrozumieli, że nie mają głównego złego bohatera na następny film…
Mam też kilka zastrzeżeń historycznych (a o to rzadko się czepiam). Nie chce jednak za dużo mówić, bo zdradziłabym końcówkę filmu (może jednak ktoś skusi się na oglądanie).

Sing

To akurat było całkiem miłe zaskoczenie. Film opiera się na coverach znanych i lubianych piosenek. Mnie to absolutnie kupiło. Nie zdziwię się jednak jeśli inni będą mieć odmienne zdanie ; )

La La Land

O czym jest ten film chyba nie muszę mówić, bo trąbili o nim nawet w wiadomościach. Zdecydowanie jest warty uwagi, nie uważam jednak aby zasługiwał na aż 14 nominacji Oskarowych. Film był ładny, wciągający, uroczy i taneczny. Do tego dostaliśmy Goslinga pięknie ubranego. Nie zmienia to jednak faktu, że przykładowo „Przełęcz Ocalonych” uważam za fabularnie i aktorsko dużo lepszy film. Mam teorię, że La La Land zgarnął tyle nagród i nominacji dzięki swojemu zakończeniu. Każde inne i dostalibyśmy coś trochę bardziej kiczowatego.

Wracając do samego filmu.
Historia jest w sumie wciągająca, towarzyszący jej w tle jazz fajnie nadaje klimat. Dobrze, że intensywność piosenek zostaje zmniejszona im dalej w las. Nie jest to w końcu bajka Disneya ; ). Same piosenki są ładne. Choć wolę śpiew Goslinga od Emmy (jak większość Pań na sali? ; )). Suma sumarum uważam, że większość z was będzie usatysfakcjonowana z seansu ; ).

Powidoki

Nie będę ukrywać, że nie jest to łatwy film. Pokazuje walkę człowieka o swoje wartości i wolność sztuki.
Świetny i wielokrotnie nagradzany malarz i teoretyk sztuki Władysław Strzemiński nie chce zgodzić się z ideologią jaką niesie za sobą socrealizm. Pozostaje wierny swojej drodze artystycznej. Jak to się dla niego kończy? No cóż, najlepiej pójdźcie na film i się sami przekonajcie.
Film jest trochę hmm.. Przerysowany? Realia są też pokazane z jednej perspektywy, można by się więc trochę kłócić, z niektórymi założeniami. Takie ujęcie wywiera jednak na widzach na pewno większe wrażenie.

Osobiście zaczęłam uwielbiać prace Strzemińskiego podczas pisania swojej pracy licencjackiej, w której m.in. analizowałam artystów okresu międzywojennego. Strzemiński najbardziej słynął ze swoich dość abstrakcyjnych prac, mnie jednak najbardziej urzekły pejzaże miejskie pokazujące (najczęściej) łódzkie kamienice i uliczki

Ukryte Piękno

Co się dzieje, kiedy zaczną cie odwiedzać śmierć, czas i miłość? Wariujesz? Jakiś żartowniś robi cię w konia? A może trafiłeś na ślad sił nadprzyrodzonych? Niezależnie od odpowiedzi, nasze reakcje byłyby pewnie dość podobne. W tym wypadku dostajemy jednak człowieka pogrążonego w ciężkiej depresji i przyjaciół, którzy usiłują pomóc w nietypowy sposób.  Film jest bardzo poruszający, gra w nim pełno wspaniałych aktorów, na czele z moją ulubienicą Helen Mirren : ). Jeśli jeszcze uda wam sie go w kinach złapać to nie marnujcie czasu i pędźcie!

Uprzedzam, że film jest poruszający prawie do łez. Trafia w uczucia. No przynajmniej w moje ; ).

Konwój

To taki film, w którym gra dużo dobrych polskich aktorów, a jednak twórcom nie wychodzi z tego nic dobrego. Nienajlepszy montaż, słaba historia (mimo iż sam trailer nie był zły). Jeśli szukacie polskiego filmu do obejrzenia to zdecydowanie wybierzcie się na Powidoki.

Amerykańska Sielanka

Najpierw amerykańska szczęśliwa rodzina, z mniejszymi i większymi problemami, potem całkowicie rozbita na kawałki. Historia w sumie poruszają, trudna, pokazująca pewną prawdę. Moim zdaniem trochę jednak przerysowana. Aktorzy zbyt teatralni, zmiana historii rodziny wyrażona zmianą kolorystyki, ale chyba aż za bardzo. Ogólnie film jest na pewno wart obejrzenia, nie wyląduję jednak wśród moich ulubionych ; ).

Pozdrowionka,
Smiley

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress