W jakim języku mówimy?

Moja praca za granicą ograniczała się w sumie do USA. Ten kraj ma jednak to do siebie, że można natknąć się na ludzi naprawdę zewsząd, a już sami amerykanie są dość ciekawą grupą do poznania ; ).

 

No niestety czasami zaskakiwali odpowiedziami ; ). Choć też raczej nie chciałabym, aby ktoś ode mnie wymagał znajomości wszystkich krajów na świcie i języków w jakich się tam mówi. Choć akurat niektórzy amerykanie wykazywali dość sporą ignorancję w stosunku do innych języków. Trochę jakby nie mieli świadomości, że ich jest więcej niż powiedzmy 5-10 najpopularniejszych. Nie mniej jednak nie koniecznie lubię być wrzucana do worka rosyjskiego : ). Muszę też przyznać, że kiedyś mnie to jakoś bardziej irytowało. Teraz mam chyba za dużo innych rzeczy na głowie, aby przejmować się czymś takim ; ). (więcej…)

Walentynki z geekiem – 4 sposoby!

Nadszedł już ten czas kiedy witryny sklepowe straszą serduszkami i kwiatami. Lubię walentynki, aczkolwiek nie przepadam za serduszkowym przepychem. Choć z ewentualnych promocji chętnie skorzystam ; ). 14 luty często kojarzy mi się z czymś zupełnie innym!

Walentynki z geekiem

W tym roku akurat padło na premierę Black Panther. Kto z was już widział? Kto się wybiera dziś!? Bez spoilerów! (więcej…)

Chodzenie na basen zimą?

Chodzenie zimą na basen jest dość upierdliwe. Przede wszystkim – bo trzeba pilnować, aby porządnie się wysuszyć. Nie potrzebuje dawać grypie dodatkowych powodów, aby uczepić się akurat mnie (a jak na razie jej unikanie idzie mi całkiem nieźle). Ale jest jeszcze jeden… dość istotny powód ; ).

Chodzenie zimą na basen

No to teraz łapka w górę, która pani ma tak samo! ; ) Mam szczerą nadzieję, że to nie tylko mój problem. Haha!

Zima we Wrocławiu

Prawda jest też taka, że jak na razie zima za bardzo do Wrocławia nie zawitała. Było kilka zimniejszych dni (nawet -5!), ale śnieg na ulicy było raczej trudno spotkać. No może jakieś 5 minut po tym jak spadł. Powiedziałabym wręcz, że częściej widzę wiosnę za oknem.  Nie udało mi się nawet wyciągnąć zimowych butów i kurtki. Nie narzekam, nie przepadam za zimą w mieście ; ). Szczególnie we Wrocławiu, kiedy ze śniegu robi się od razu chlapa. Takie życie w najcieplejszym mieście w Polsce.

A jak tam wasze zimowo/wiosenne nastroje? Czekacie na wiosnę, czy ciągle wierzycie w przyjście zimy ; )?

Pozdrowionka,
Smiley

Inne zimowe wpisy? ; )

PS. Byliście już na moim instagramie? Nie? No to zapraszam! –>> https://www.instagram.com/smileyprojectpl/ <– dużo ładnych obrazków tam znajdziecie ; )

 

7 trendów graficznych na 2018 rok

Trendy mają to do siebie, że są w powtarzalne. Stare rzeczy wracają, znów są modne, znów zachwycają. Aby nie poczuć zbyt dużej przepaści troszkę je odświeżamy i mieszamy z tym co jest nam znane. Ostatecznie są to jednak trendy sprzed kilkudziesięciu lat. Podobnie wygląda to wszystko w grafice.

10 trendów graficznych na 2018 rok

W 2018 r. pozostaniemy częściowo przy tzw. „flat design” – zostanie on jednak zmodyfikowany i wzbogacony o zupełnie nowy impet. Będzie to rok podejmowania ryzyka!

/// Flat design czyli projektowanie płaskie – bez cieniowania, odblasków, lustrzanych odbić itp. przy ograniczeniu liczby kolorów i stosowaniu prostych kształtów i topografii.///

(więcej…)

Święta zimowa trójca

Nie wiem jak w innych regionach Polski ma się pogoda, ale we Wrocławiu uświadczyliśmy kilka dość chłodnych dni (nie pomogły wyłączone kaloryfery z powodu remontu). Mam jednak niezawodny sposób na taką pogodę! Moja niezawodna święta zimowa trójca ; )

Zimowa trójca (więcej…)

Kto przynosi prezenty pod choinkę? Odwieczna wojna!

Czas świąteczny nie dość, że szybko mija to najczęściej równie szybko zostaje zapomniany. Dziś chciałabym na chwilę cofnąć się do tych pięknych grudniowych wieczorów. Na dworze mróz, śnieg i pierwsza gwiazdka na niebie (no dobra dobra.. ani śniegu, ani mrozu w tym roku nie było : P). Zasiadacie do wigilii, jecie do oporu. Babcia namawia na kolejny kawałek ciasta. W końcu turlacie się do salonu i zaglądacie pod choinkę. Co tam znaleźliście?

leginsy podnoszące pupę (więcej…)

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress